استان مرکزی در حوزه ورزش از لحاظ سخت افزاری دچار نقصان است

فتح الله حقیقی در گفت و گو با خبرنگاران، در حاشیه اختتامیه چهارمین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام(ره) در اراک، گفت: برای حل این مشکل، یعنی کمبودهای حوزه زیرساختی و سخت افزاری ورزش استان باید ورود جدی و عملیاتی و پیگیرانه انجام گردد.

استان مرکزی در حوزه ورزش از لحاظ سخت افزاری دچار نقصان است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: بودجه هایی که مربوط به ورزش استان است، ازجمله 27 صدم درصد سهم از درآمدهای مالیات بر ارزش اضافه کرده که برای استان 13 میلیارد تومان بوده و همچنین یک درصد سهم بودجه دستگاه های اجرایی برای ورزش به علاوه اعتبارات دیگر استانی و ملی صد درصد محقق و در اختیار گذاشته گردیده است.

وی با اشاره به اینکه این موارد به تنهایی کفایت نمی کند، توضیح داد: دفتر اجتماعی استانداری مرکزی و اداره کل ورزش و جوانان استان به دنبال تدوین طرحی هستند که برمبنای آن، بخش های صنعتی و تولیدی مستقر در استان مرکزی بایستی در حوزه ورزش سرمایه گذاری نمایند.

برخورداری صنایع از برخی معافیت ها با مشارکت در ورزش

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: کارخانجات و صنایع با این مشارکت در حوزه ورزش از معافیت های دیگر حوزه ها برخوردار می شوند، تا زمینه تشویق به منظور ورود به ورزش برای این واحدها مهیا گردد.

حقیقی اظهار داشت: امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح شرایط در حوزه ورزش نسبت به گذشته بهتر می گردد. مجموعه استانداری هم علاقمند است که چنین مسابقات بزرگی در سطح بین المللی و ملی در استان برگزار گردد و فواید برگزاری این گونه مسابقات در استان بسیار است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان داشت: برگزاری این گونه مسابقات نشان می دهد که استان مرکزی از پتانسیل و ظرفیت های خوبی برای اجرای چنین برنامه هایی برخوردار است و به این ترتیب ورزشکاران استان هم میدان های بزرگ را تجربه می نمایند که در پیشرفت و تحول ورزش استان می تواند بسیار مفید و اثرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استان مرکزی در حوزه ورزش از لحاظ سخت افزاری دچار نقصان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان مرکزی در حوزه ورزش از لحاظ سخت افزاری دچار نقصان است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید