بسته خدمات بهداشت کوچک نمی گردد

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: خدماتی که تاکنون ارائه شده به ویژه در سطح یک، جزو خدمات مورد احتیاج مردم است و به هیچ وجه امکان کوچک کردن بسته خدمات وجود ندارد.

بسته خدمات بهداشت کوچک نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا رئیسی با تاکید بر اینکه با وجود محدودیت منابع، وزارت بهداشت قصد کوچک کردن بسته خدمت را ندارد، گفت: خدماتی که تاکنون ارائه شده به ویژه در سطح یک جزو خدمات مورد احتیاج مردم است و به هیچ وجه امکان کوچک کردن بسته خدمات وجود ندارد. به عنوان مثال مراقبت از مادر باردار، نوزاد و سالمند از ضروریاتی است که نمی توان محدودیتی در آن ایجاد کرد.

وی مدیریت منابع و مصارف را رویکرد وزارت بهداشت دانست و گفت: بالا بردن بهره وری از دیگر اقداماتی است که در این خصوص باید انجام گردد؛ به نحوی که براساس اولویت های اول کشورمنابع اختصاص یابد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه در صورت عدم اختصاص منابع نمی توان در جهت توسعه بسته و یا خدمات جدید اقدامی انجام داد، اضافه نمود: بسیاری از خدمات درمانی گران، بعد از اجرای طرح تحول تحول سلامت تحت پوشش نهاده شد. در ارتباط با خدمات فعلی باید به این نکته توجه داشت که باید در سقف بودجه خرید خدمت کنیم تا با مسئله ای روبرو نشویم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی گفت: تاکید اصلی ما در جلسات هفتگی این است که در کنار رعایت سقف بودجه هیچ خدمتی کاهش نیابد و هزینه ها را بر اساس این تراز ارائه دهیم.

رئیسی اعلام کرد: سلامت حق مردم است و با وجود هزینه های گران قیمت باید خدمات لازم به آنها ارائه گردد. ما باید به سمتی رویم که هزینه های اضافه را کاهش، فرآیندها و بهره وری را ارتقاء و صرفه جویی و مدیریت منابع و مصارف را در اولویت قرار دهیم. اکنون با اقدامات اجرا شده در بیمارستان ها در مصرف آب، برق و ... اقدامات خوبی اجرا شده است که باید تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بسته خدمات بهداشت کوچک نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته خدمات بهداشت کوچک نمی گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید