بیان واقعیت ها و آموزش برای کاهش بروز آسیب های اجتماعی مدنظر باشد

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در هفتاد و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در اراک گفت: موضوع آسیب های اجتماعی از موارد چالش برانگیز و پر حاشیه است، به گونه ای که شخص معظم رهبری هم در خیلی از موضوعات اجتماعی وارد شدند و خیلی از مسائل اجتماعی را شخصا مدیریت می نمایند.

بیان واقعیت ها و آموزش برای کاهش بروز آسیب های اجتماعی مدنظر باشد

وی اضافه کرد: در بسیاری از کانال ها و فضاهای مجازی مختلف گفته می شود که ایران از جمله کشورهای افسرده به شمار می رود. این در حالی است که بر اساس آمار آمریکا جزو هفت کشور افسرده جهان است. این کانال ها و فضای مجازی مسائل افسرگی آمریکا را مطرح می نمایند؟

استاندار ادامه داد: وظیفه رسانه های کشور است که اینها را برای مردم بگویند. در همین کانال ها و فضاهای مجازی آمریکا را بهشت برین جلوه می دهند. می خواهم بگویم فقط نیمه خالی لیوان را نبینیم و آن طور نباشد که آمریکا مرکز آمال و آرزوها قرار دهیم.

آقازاده توضیح داد: در مورد آمار بیماری ایدز که در کشور وجود دارد، ما نسبت به اروپا، آمریکا و کشورهای آسیایی خیلی پایین تر هستیم، هرچند نباید همین میزان هم باشد و در مقابل جامعه و در برابر ارزش های اعتقادیمان بالا است و باید در پیشگیری و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کار شود تا کاهش پیدا کند.

استاندار استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: اگر آموزش ندهیم این آمار هم بالا می رود. دلسوزان جامعه خود را به موج بعضی از این سایت هایی که به طور دائم افسردگی و ناامیدی را منتشر می نمایند نسپارند، چراکه می توانیم راه حل اساسی پیدا کنیم.

آقازاده توضیح داد: در سال های گذشته آموزش و پرورش آماج این حملات بود. امروز در این جمع کارشناسی و تخصصی به این نتیجه رسیده ایم که اگر آموزش نباشد آمار بیماری ها و بسیاری از دیگر آسیب ها افزایش پیدا می نماید و حتی خودکشی و رفتارهای پرخطر بین دختران و پسران را شاهد خواهیم بود. اگر آموزش نباشد و به خاطر برخی از مسائل از بیان مباحث مهم اجتماعی خودداری شود و پیشگیری کم اهمیت جلوه کند، در جامعه فاجعه به بار می آید.

وی ادامه داد: خیلی از مسائل اجتماعی مورد حساسیت قرار دارند و خیلی از افرادی که در این جلسه ابراز نظر کردند از دلسوزان هستند، اما همه باید در یک کار کارشناسی ببینیم چه اقدامی را بایستی انجام داد. اگر این اقدام به موقع عملیاتی شود از آسیب ها، جرایم و این آمارهای منفی در جامعه جلوگیری می شود.

استاندار توضیح داد: نباید برخی تعارفات جامعه ما مانع از این شود که نسل جوانان آموزش لازم را برای پیشگیری از هر نوع رفتار ناهنجار و پرخطر ببینند و در همین کارگروه هم باید این موضوع مدنظر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیان واقعیت ها و آموزش برای کاهش بروز آسیب های اجتماعی مدنظر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیان واقعیت ها و آموزش برای کاهش بروز آسیب های اجتماعی مدنظر باشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید