شفر: 5 بازیکنم را از دست دادم، صد در صد آماده نیستیم

گلایه های شفر بابت از دست دادن ستاره های فصل پیش تمامی ندارد. سرمربی استقلال به بهانه رویارویی با السد قطر دوباره به جدا گردیده ها اشاره نموده است.

شفر: 5 بازیکنم را از دست دادم، صد در صد آماده نیستیم

به گزارش خبرنگاران ، استقلال بازی مهمی با السد قطر دارد و اگر با استراتژی مناسب راهی این بازی گردد، بی شک از بازی رفت دست پر بیرون می رود. مهم است که سرمربی استقلال بداند در بازی با این تیم حرفه ای چه تاکتیکی را باید اعمال کند. همه نگاه ها به شفر است. این بازی محک مناسبی برای ارزیابی عیار واقعی او در برابر یکی از مدعیان قهرمانی آسیا. آیا شفر می تواند با همین سرمایه ها استقلال را از سنگلاخ بازی با السد قطر عبور دهد؟ حرف های سرمربی استقلال پیش از تقابل با السد قطر که نشان می دهد او همچنان در فکر جدا گردیده هاست. بازیکنانی همچون تیام، جبارف، ابراهیمی، نورافکن و حسینی! انگار شفر هنوز با خودش کنار نیامده که باید زندگی با استقلال را بدون این بازیکنان ادامه دهد. انگار شفر نمی داند که باید با همین داشته ها به روزهای بهترفکر کند. پیرمرد در فصل قبل غرق گردیده و از آن بیرون نمی آید! آیا با این تفکرات می توان امید به آینده داشت؟

شفر پیش از تقابل با السد حرف های به زبان می آورد که سرآغازش با گلگی است: عده ای بودند که فکر نمی کردند ما در اینجا باشیم و در مورد یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حرف بزنیم. السد تیمی نیست که مقابل پرسپولیس بازی کرد. آنها یک بازیکن از اتلتیکو مادرید و یک بازیکن از کره جنوبی گرفته اند. اگر در این مرحله هستیم به خاطر کار تیمی نبود، بلکه به خاطر ذهنیت مثبتی که داشتیم در اینجا حضور داریم. یکی از عوامل موفقیت ما هم طرفداران استقلال هستند. شفر بی آنکه ابایی از گفتن این جمله داشته باشد از نا آمادگی تیمش می گوید: برای این بازی آماده هستیم اما نه به صورت صد در صد چون 5 بازیکن ما جدا گردیده و 5 بازیکن جدید به تیم اضافه گردیده اند. ما هر روز با تیم کار می کنیم ولی نکته مهم این است که برای این بازی استادیوم پر از تماشاگر باشد.

شفر در آستانه این بازی نقش مهمی برای هواداران استقلال قائل است: بسیار بسیار مهم است که هواداران مثل بازی با العین، الریان و ذوب آهن از ما حمایت نمایند و فکر می کنم نتیجه خوبی را که برای بازی دوم لازم داریم کسب کنیم. دقیقه به دقیقه تمامی اعضای کادر فنی و بازیکنان ما خوشحال هستند و می گویند در بازی با السد روز ما و استقلال است. لیگ قهرمانان یک اتفاق فوتبالی بسیار بزرگ است و همه اعضای کادر فنی و بازیکنان ما با یک احساس خوب به این بازی می آیند.

یکی از نقاط نگرانی استقلال رفتار های حاشیه ساز تماشاگران است. وینفرد شفر از استقلالی هایی که می خواهند فردا به استادیوم بروند و تیم را تشویق نمایند، درخواستی دارد: ما نتیجه خوبی لازم داریم ولی برای بازی با السد تاریخ بازی ما 2 روز بعد از یک بازی ملی(فیفا دی) و 4 روز بعد از یک بازی لیگ برتر است، این فاصله زمانی کوتاه است و ما نمی توانیم آن را قبول کنیم. السد حریف ما یک هفته برای بازی با استقلال بازی نداشت با این حال ما برای کسب نتیجه به بازی می رویم و من از هواداران می خواهم بدون ترقه و لیزر به استادیوم بیایند و فقط تیم را تشویق نمایند.

دستور شفر برای این بازی چیست؟ سرمربی آلمانی استقلال حرف هایی دارد: برای کسب نتیجه خوب همه باید برای هم بجنگیم تا بتوانیم به برد برسیم.من اعتماد به نفس دارم و مطمئن هستم تیم ما می داند چه کاری باید انجام بدهد.

شفرتاکتیکش را هم تاحدودی لو می دهد. او به بازی با دو مهاجم اشاره دارد: ما با یک مهاجم بازی نمی کنیم، ما با 2 یا 3 مهاجم بازی می کنیم، زمانی که ما توپ داریم هر دو بازیکن ما از چپ و راست باید وارد محوطه جریمه حریف شوند. در بازی با پارس جم شانس های زیادی داشتیم، چیزی که احتیاج داریم این است که در ضربات آخر محکم تر باشیم. هافبک های تهاجمی ما باید برای گل زدن اضافه شوند، وقتی در بازی مثل فولاد وقتی بازیکنان حریف در باکس دفاع جمع می شوند ما باید بیشتر شوت بزنیم. اجازه بدهید که بعد از بازی فردا بیشتر صحبت کنیم.

شفر دلایل تعویض علی کریمی دربازی قبل را بیان می نماید: دفعه قبل گفتم که چرا کریمی را تعویض کردم، بازیکنی مثل او باید همیشه آماده باشد چون او موثر است و باید همیشه آماده باشد.ما برای این بازی به کریمی احتیاج داریم. کریمی یکی از بهترین بازیکنان آسیا است، نه فقط او بلکه هر بازیکنی که به تیم جدید می رود باید در آن شرایط به هماهنگی برسد. او بازیکنی است که می تواند تیم ما را در مسیر درست قرار بدهد و او می تواند یکی از عوامل برد ما باشد. باقری با وجود آنکه پدرش را از دست داده در تمرینات ما شرکت کرد، دلیل موفقیت استقلال در فصل قبل هماهنگی و میل به برد بود، وقتی نفراتی مثل گرو و بازیکنان دیگر به ما اضافه می شوند احتیاج به هماهنگی دارند و ما امیدوار هستیم که آنها هر چه سریعتر به شرایط ایده آل برسند.

از شفر درباره قیمت بلیت هم سوال گردیده که سرمربی استقلال پاشخ شفافی به این پرسش نداده است: من قیمت بلیت بازی را نمی دانم. من الان سرمربی هستم، شاید اگر مسئولیت مدیریتی داشتیم تصمیمی در مورد قیمت بلیت می گرفتم. چیزی که مهم است این که فردا استادیوم پر باشد، آنهایی که به اینجا می آیند عصبی می شوند وقتی می بینند استادیوم پر است.

10-1

منبع: ایران ورزشی

به "شفر: 5 بازیکنم را از دست دادم، صد در صد آماده نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با شفر: 5 بازیکنم را از دست دادم، صد در صد آماده نیستیم

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید